X
تبلیغات
پاورپوینت بررسی مرکز هنری هیمالیایی زِندایی اثر آراتا ایسوزاکی
dzxv
zxv zx
پاورپوینت بررسی مرکز هنری هیمالیایی زِندایی اثر آراتا ایسوزاکی

تاریخ ایجاد 14/11/2017 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 25 اسلاید دارای نقشه و تصاویر   قیمت: 6000 تومان     تعدادمشاهده  3


پاورپوینت بررسی مرکز هنری هیمالیایی زِندایی اثر  آراتا ایسوزاکی 
 
بخشی از مطلب
مرکز هنری هیمالیایی زندایی در ناحیه پودُ نگ طراحی شده , جایی که به عنوان نماد ترقی اقتصادی اخیر شانگهای نام گذاری شده است . جبهه روبروی سایت توسط مرکز نمایشگاهی بین المللی اشتغال شده که بزرگترین مرکز بعد از اتمام ساخت آن خواهد بود ، این مرکز هنری برآن است تا رویدادها را در مقیاس بین المللی در خود جای دهد.
 
سطح اشغال این ساختمان در حدود 155000 متر مربع است , از نمای بیرونی به نظر می رسد که به وسیله سه بال ساختمانی شکل داده شده ؛ بال هتل , موزه / تالار چند منظوره وبال مرکز طراحی .
 
بال هتل عبارت است از 450 اتاق مهمان در هتلی 5 ستاره. بال مرکز طراحی , تشکیلات تجاری, دفاتر اجاره ای و فضاهای نمایش برای هنر مدرن را در خود جای می دهد . درون بال موزه / تالار چند منظوره ای مطابق با سطح نمای خارجی با سازه های منحنی , شکل داده شده است , شامل یک تالار چند منظوره با ظرفیت 2000 نفر برای رویدادهای گوناگون , موزه هنر مدرن و فضای لابی بزرگی برای این برنامه ها.از مراحل ابتدایی این پروژه , نظر به این که این بنا حضوری دایمی را هدف قرار داده , چگونگی توزیع عملکردها در ماهیت های گوناگون مانند ( فضای هتل , دفاتر , فروشگاه بزرگ , موزه و تالار چند منظوره ) بررسی شده تا به بنا شکل داده شود , ساختمانی یکپارچه به جای قرار دادن هر عملکرد به صورت یک بخش مجزا .
 
در نتیجه سه بال ساختمان در ارتفاع 16.2 متری بالای زمین برای به اشتراک گذاری این فضای واحد و یکپارچه ی بزرگ به یکدیگر مرتبط شده اند. تاسیسات موزه هنر مدرن , تالار چند منظوره و تالار ضیافت بزرگ مقیاس در کنار یکدیگر جای داده شده اند . در بنا دو نمونه فضای نمایش برای موزه هنر مدرن در نظر گرفته شده است.یکی در فرم مکعبی سفید کنار بال مرکز طراحی ودیگری فضایی منحنی شکل درون بال موزه / تالار چند منظوره . صفحه نمایش تالار چند منظوره اندکی به درون فضای هتل کشیده شده و در کنار تالار بزرگ ضیافت قرار گرفته است . این سه عملکرد گوناگون پیش فرضی هستند برای استفاده از آنها به صورت جداگانه ,اما همچنان می توانند در مواقع لزوم به عنوان فضایی پیوسته مورد استفاده قرار گیرند .
 
این طبقه به عنوان عرصه مرکزی فعالیت های هنری این تاسیسات در نظر گرفته شده است .سیرکولاسیون عمودی پیشبینی شده درون ساختمان از طبقه همکف تا ارتفاع 16.2 متری ، پله های برقی هستند. این سیرکولاسیون برآن است تا رویارویی غیر منتظره ای را برای بازدید کنندگان ، در جریان گردش به دیگر عرصه های ساختمان ایجاد کند. ضلع فوقانی بنا اتاق های مهمان هتل را درون فرمی مکعب شکل در خود جای داده و فضای دفاتر در ترکیب صلیب شکسته ای , محصور شده با دیوارهای پرده ای قرار گرفته است.
 
ضلع تحتانی بال هتل و بال مرکز طراحی , با جداره هایی از جنسی مشابه با سنگ مرمر پوشانیده شده اند. این جداره ها از ماهیت چینی مانند نقش و نگارها ناشی شده و بوسیله تجزیه و دوباره نویسی عناصر ترکیبی رموز چینی طراحی شده است.بال موزه / تالار چند منظوره , مستقیما سازه منحنی شکلی را منعکس می سازد که یادآور صخره های تایهو در منطقه ای محدود در ناحیه جیانگستان است . مرکز هنری هیمالیایی زندایی به عنوان پیوندی از عناصر گوناگون طرح عرضه شده که انتظار می رود به نمادی نو برای حوزه پودانگ تبدیل شود.
 
اراتا ایسوزاکی هیچگاه به صورت رسمی عضو متابولیست ها نبود اما تاثیرات عمیقی بر ان ها گذاشت .
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت ,بررسی مرکز هنری ,هیمالیایی زِندایی ,اثر آراتا ایسوزاکی ,مرکز هنری ,هیمالیایی زندایی ,پودُ نگ ,آراتا ایسوزاکی , ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری ساختمان بانک فدرال ریزرو- میناپلولیس
پاورپوینت بررسی الزامات و استانداردهای طراحی ساختمانهای بزرگ اداری
پاورپوینت بررسی ساختمان جدید اداری آموزشی ، مرکز آکادمی دوسلدورف
پاورپوینت بررسی معماری طراحی داخلی دفتر مرکزی آپارات در تهران
پاورپوینت بررسی معماری ساختمان اداری نارنجستان - نمونه موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی نمونه های موردی خارجی و ایرانی خوابگاه دانشجویان
پاورپوینت بررسی برج اداری صبا
پاورپوینت بررسی طراحی داخلی ساختمان BBC در منچستر
پاورپوینت بررسی ساختمان اداری گوگل در فلسطین اشغالی
پاورپوینت بررسی برج اداري و نمايشگاهي هنگ كنگ
پاورپوینت بررسی روانشناسی طراحی فضاهای اداری معاصر
پاورپوینت بررسی نمای معماری و طراحی نمای مجتمع اداری در واشنگتن
پاورپوینت بررسی طرح داخلی شعبه لندن شرکت اسلک اثر ODOS architects
پاورپوینت بررسی ساختمان مرکزی شرکت زیمنس در خاورمیانه در امارات
پاورپوینت بررسی معماری و طراحی دفتر اداری Entrepreneur
پاورپوینت بررسی تغییر کاربری انبار قدیمی به دفتر اداری
پاورپوینت بررسی ساختمان اداری پایدار شنژن با سقف سبز -Shenye TaiRan
پاورپوینت بررسی برج اداری لی سینگ در پاریس فرانسه
پاورپوینت بررسی برج تجاری اداری آنا
پاورپوینت بررسی سفارتخانه و کنسولگری ایران در توکیو، ژاپن - حسین شیخ زین الدین

برچسب‌ها: پاورپوینت بررسی مرکز هنری هیمالیایی زِندایی اثر آراتا ایسوزاکی ,

نوشته شده در تاريخ ۲۳/۸/۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵ توسط safa sa
.: Weblog Themes By Blog Skin :.